HEAD BRITI PUBIROAD JA MILLIST ÕLUT NENDE KÕRVALE JUUA

Great British Pub Food and what to drink with it


Valdkond:
KK
256
195 x 250
12.10.2012
Ingrid Selg
René Tendermann
978-9949-505-03-6
18.95 €
8.45
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!
 

James Ramsden teab Briti pubidest kõike. Juba mitu aastat on tema juhitav Drink Bar & Grill pakkunud parimat valikut Briti pubiroogadest, mille kõrvale saab rüübata head õlut. James on oma raamatu jaoks pannud kokku Briti pubi parima menüü ning soovitab iga roa kõrvale ka parimaid Eestis müügil olevaid õllesid. Muhedat juttu illustreerivad Marju Randmeri suurepärased fotod. Raamat ilmub eesti- ja inglisekeelsena.

Inglane James Ramsden on elanud Tallinnas alates 2005. aastast. Enne Eestisse kolimist töötas ta Inglismaal suuruselt maailma neljandas õlletehases, kus toodeti Suurbritannia olulisemaid õllemarke. Taskus pruulija diplom, töötas James tehase väikeses pruulikojas, kus aitas pruulida muu hulgas auhindu pälvinud ale’isid. Enne pruulija-ameti pidamist töötas James erinevate pubide, hotellide ja restoranide köökides chef’ina, kus kogus praegugi tema töös vajalikke teadmisi õlle ja toidu kokkusobitamisest. Õllemaailma avastamine ja toiduvalmistamine on kaks tema suurimat kirge.
Eestis töötas James esialgu ühe jaemüügiettevõtte ostujuhina, kuni avas koos partneritega Tallinna ühe edukama pubi Drink Bar & Grill, mille juhtimine on ta igapäevatöö. Samuti on ta välismaiseid õllesid maale toova ettevõtte omanik, õpetab toidutegemist ning õllede ja toidu kokkusobitamist kokanduskoolis Köök ja annab endast parima, et Eesti eripalgelist õllekultuuri edendada.
James on abielus eestlanna Kristiga ja neil on kaks last, Gabi ja George. Viimane ootab huviga aega, mil on piisavalt vana, et hakata isa eeskujul pubi pidama.

Loe ka meie tubli fotograaf Marju blogist: Kuidas me Briti pubitoitude raamatut tegime