CAMBRIDGE´I ILLUSTREERITUD RELIGIOONIDE AJALUGU

John Bowker
Valdkond:
KK
336
210x265
10.12.2004
Kattri Ezzoubi
Kersti Risti
9789949409433
22.30 €
20.10
Meie veebipoest on raamat otsa saanud!
 

Religioon on kujundanud iga kultuuri ning mõjutab jätkuvalt meie kõigi elu.
Cambridge´i illustreeritud religioonide ajalugu on viimase aastakümnendi jooksul ilmunud põhjalikem religioonide käsitlus ning näitab, kuidas erinevatest kultuuridest kasvasid välja maailma tähtsaimad usundisüsteemid; kuidas need mõjutasid ümbritsevat sotsiaalset, poliitilist ja majanduslikku keskkonda ning kohanesid sellega.

Raamatu on koostanud professor John Bowker ning selle on kirjutanud oma ala juhtivamad teadlased maailmas. Iga religiooni käsitletakse sügavuti eraldi peatükis, millele on lisatud rikkalikult illustratsioone. Tekst on varustatud esiletõstetud märkuste ja osundustega.

Käsitletud religioonide seas on judaism, kristlus, islam, budism, Hiina ja Jaapani religioonid ning erinevad usundid, mis Indias kuuluvad "hinduismi" mõiste alla; lisaks džainism, sikhism, zoroastrism, Kreeka, Rooma, Egiptuse ja Mesopotaamia religioon; põlisrahvaste usundid, šamanism ning mitmed vähetuntud tänapäeva usundid nagu bahai. Detailses võrdlevas kronoloogias esitatakse iga religiooni kõige olulisemad daatumid ning informatsioon ajaarvamiste ning usupühade kohta.